Inaugurácia / Pozvánka

16.9.2014 /  Salónik / 19.00 / zraz vo vestibule Hlavnej železničnej stanice v Bratislave

O slávnostné zahájenie salónnej prevádzky a uvedenie Local Act-u do úradu sa postará Tomáš Halász. Nezávislý fotograf sa špecializuje na reportážnu fotografiu a dlhodobé projekty pre tretí sektor. Okrem iných ocenení získal prvú cenu v súťaži Foto roka Nadácie VÚB 2014.

Vystavený fragment z jeho tvorby už bol publikovaný a nebol vytvorený pre tento projekt. Jeho výnimočnou a novou kvalitou je však kontext. Halász sa vo svojej sérii Cesta do paláca nenápadne vnára do súkromia potenciálneho prezidenta a pristavuje sa pri vizuálne silných momentoch. Nová inštalácia v komornom priestore Salónika bude pracovať s prostredím a ponúkať priestor na vizuálny dialóg občanov a hlavy štátu.

Tomáš Halász pracuje s rýchlym a instantným médiom fotografie rád dlhodobým a trpezlivým prístupom, jeho vizuálne výskumy pôsobia momentkovo ľahko a náhodne. Náhoda však vôbec nebola vo výbere prvého autora vystavujúceho v rámci projektu Salónika. Ide o skúseného autora s mnohými zaujímavými spoločenskými a aktivistickými presahmi a širokým záberom – kam sa plánuje uberať aj ďalšia dramaturgia kultúrneho miesta.

http://www.tomashalasz.com/

______

Salónik – kultúrne občerstvenie

Od septembra sa priestoru prezidentského salónika na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave dočasne ujme občianske združenie Local Act. Prostredníctvom výstav a podujatí aktuálneho umenia chcú realizátori oživiť priestor a niekoľkokrát ročne pripraviť pre verejnosť krátkodobé kultúrne akcie (spravidla výstavy), ktoré by obohatili kultúrny život m(i)esta. Viac informácií na www.salonik.sk.

Realizátor: Local Act

Iniciatíva Local Act je nezávislá apolitická nezisková organizácia reagujúca na každodennosť a aspekty, ktoré napomáhajú vytváraniu miest v priestore. Pôsobí v štvrti, v ktorej je situovaná Hlavná stanica.

www.localact.sk / www.dizajnkazdodennosti.sk

Partneri: ŽSR, Magritte Studio, Šebík TV

2

foto: občerstvenie na Hlavnej stanici, Zuzana Ivašková

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s