Staničná knižnica

30. júna 2015 od 16.00

S letnou cestovateľskou sezónou nainštalujeme do čakárne na Hlavnú stanicu do Bratislavy knižnicu Pavla Országha Hviezdoslava, samoobslužnú knižnú poličku. Čakajte na ďalší vlak s knihou!

Naša knižnica sa chce profilovať hlavne na cestopisy, mapy, či bedekery, ale nebránime sa kvalitnej literatúre žiadneho druhu

Nielen účasť na otvorení, ale aj spoluprácu prisľúbili Michal Hvorecký, spisovateľ a riaditeľ knižnice Goetheho inštitútu, Mirka Ábelová, poetka a redaktorka, František Malík, Peter Michalík a ďalší organizátori bratislavského knižného festivalu BRaK.

Dúfame, že postupne sa budú pripájať aj ďalšie osobnosti slovenského literárneho života a najmä, že knižnicu príjme za vlastnú samotná cestujúca verejnosť. Cestovateľská literatúra na staničný uzol metaforicky vnesie “vôňu diaľok” a prísľub kozmopolitizmu a dobrodružstva.

Okrem Hlavnej stanice disponuje podobnou poličkou aj železničná stanica v Trnave. Bratislavskú môžete navštíviť počas celých prázdnin v rámci otváracích hodín čakárne na prvom poschodí.

Projekt je realizovaný v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky, vďaka Grantovému programu pre optimistov Nadácie Orange.

Partner knižnice:

artforum

Tlacova sprava

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s