Mapy fikcie

Utorok, 25. apríla 2017 o 20.00 v Salóniku!

Ktoré miesta sú obľúbenými destináciami literárnych postáv našich spisovateľov? TripAdvisor zatiaľ nevygeneroval takýto rebríček, no literárne vedkyne Lenka Macsaliová, Jaroslava Šaková a Ivana Taranenková zmapovali 117 kníh, ktoré sa za 12 rokov ocitli vo finále, a počet aj frekvencia istých miest a krajín sú rozhodne zaujímavé a stoja za esej. Výstup zo štatistických údajov si budete môcť pozrieť vo výtvarnom spracovaní Kataríny Balážikovej. S prstom na mape a knihou vo vrecku v prezidentskom salóniku na Hlavnej stanici vyprevadíme finálovú desiatku na ďalšie cesty.

Mapy fikcie sú naďalej prístupné na subdoméne mapyfikce.anasoftlitera.sk.
Ďakujeme za realizáciu autorke výtvarného konceptu Kataríne Balážikovej, programátorovi Jurajovi Chmelíčkovi a spoločnosti ANASOFT.

+

koncert

Martin Burlas/Eva Šušková – Lexikón chladu

Uvedenie nového album sopranistky Evy Šuškovej a skladateľa Martina Burlasa s názvom Lexikón chladu spojil dve zdanlivo nespojiteľné umelecké osobnosti. Ich vzájomná spolupráca vznikla počas nahrávania série oceňovaných albumov secret VOICE, na ktorých Eva Šušková interpretuje Burlasove piesne Chlad pomáha a Námorníci. Z tejto spolupráce vzišla túžba vytvoriť spoločný projekt, kde sa medzi jednoduchými, minimalistickými piesňami vážneho i absurdného charakteru vykryštalizovala poetika jedinečného Burlasovho skladateľského rukopisu a špecifického, priam obnaženého vokálneho prejavu Evy Šuškovej.

fotografia udalosti: © Michal Šebeňa

Akcia sa koná v rámci festivalu Anasoft litera fest. Festival z verejných zdrojov podporil náš hlavný partner Fond na podporu umenia.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s