Danica Pišteková: Wallable Wear / Wearable Wall

štvrtok 12. júl 2018 o 18.00 v Salóniku

Pozývame na výstavu venovanú presahom textilu a architektúry. Autorka predstaví objekty a uvažovanie o architektúre ako prostredí, odeve. Stena môže nosiť, dať sa nosiť, odev vie oddeľovať. Hlavná stanica v novom šate… aspoň na jeden večer.

Danica Pišteková ukončila štúdium architektúry na VŠVU, ktorému predchádzala Stredná umelecká škola v Trenčíne, odbor odevný dizajn. Jej samostatnú výstavu Dress Codes bolo možné vidieť v bratislavskej galérii HotDock v júni 2017, spolupracovala na priestorovej inštalácii The Doors (Dvere) na festivale Pohoda a má za sebou spoluorganizáciu piateho ročníka letného dizajnérskeho 1:1 WORKSHOPu v stupavskom kaštieľskom parku. Jej skupinové aktivity pod hlavičkou združenia Woven, konkrétne dizajnérsky objekt UWO (unidentified wooden object, neidentifikovateľný drevený objekt) je aktuálne nominované na cenu za architektúru CE ZA AR 2017 v kategórii exteriér.

Pišteková absolvovala stáž na prestížnom inštitúte CITA v Kodani u Mette Ramsgaard Thomsen, ktorá sa niekoľko rokov zaoberá mäkkými a interaktívnymi stenami a priestormi. Vo svojej voľnej tvorbe sa zaoberala fenoménmi ako mäkké mesto, či šitá architektúra. Vytvorila model mesta, ktoré sa chovalo podľa rôznych hustôt, mäkkosti a tvrdosti šitia. Návrh prostredia, ktoré by malo svoje vlastné pravidlá a fyziognómiu.

Rozhovor z roku 2017

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s