Michaela Bednárová – Puojd: Červený koberec

Pondelok 10. september o 18.00, schody v hale, Hlavná stanica

Interaktívna inštalácia značky textilného dizajnu Puojd vznikla ako site specific pozvánka a vstup na Bratislava Design Week, na prehliadku toho najlepšieho zo sveta súčasného dizajnu. Ak chcel návštevník vstúpiť, musel šliapnuť na isté otázky. Ako veľmi hodnotná je dizajnérska práca? Červený koberec bol vytvorený podľa návrhu dizajnérky Michaely Bednárovej, ktorá sa už 10 rokov vo vlastnej značke Puojd venuje spracovaniu slovenských a symbolov a tém. Látka koberca bola vyrobená od základu technikou žakárového tkania vo firme s dlhoročnou tradíciou spracovania dekoračných textílií.

Prirodzený pohyb návštevníkov po koberci symbolizuje, ako si v súčasnosti šliapeme po svojej národnej identite. Dovoľujeme, aby nezdravý nacionalizmus zneužíval naše oficiálne symboly, ktoré by mali patriť každému občanovi Slovenska.

Na kultových schodoch Hlavnej stanice v Bratislave dostane červený koberec ďalšiu vrstvu interpretácie a možnosť cez túto symbolickú bránu pokryť ozaj celé Slovensko. Cestuj dnes s VIP poctou, alebo sa prejdi ako slovenská celebrita po pomyselnom móle do výletných destinácií či naspäť!

http://www.puojd.sk/

Viac k téme v rozhovore: http://www.puojd.sk/blog/cerveny-koberec

stanica1

stanica2

Foto: Vladimíra Hradecká

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s